fbpx

Activon Tüp

Activon Tube

Activon®  Tüp

100% Tıbbi Sınıf Manuka Balı

Activon® Tüp, Yeni Zelanda kökenli hiçbir katkı maddesi içermeyen 100% Manuka balı içerir. Manuka balı filtrelenmiş ve sterilize edilmiş olup yaralara uygulamaya uygundur. Manuka balı ölü dokuyu debride ederken, kötü kokuları da ortadan kaldırır. İyileşme için gerekli olan nemli yara ortamının oluşmasını sağlar.

Activon® Tube nekrotik dokunun debridmanı için ideal olduğu gibi eksudalı yaraların tedavisi içinde uygundur. Kaviteli yaraların tedavisi için harika bir seçenektir. Pansuman değişimlerinde sadece salin solüsyon kullanarak yara bölgesini Manuka balından temizleyebilirsiniz, kalıntı bırakmaz.

Uygulama

Kapağını kıvırın, yara bölgesine doğrudan uygulayın ve ihtiyacınız varsa yara bölgesinde Manuka balı konsantrasyonunu artırmak için Activon® Tulle veya Algivon® ile birlikte kullanın. Yara yatağındaki doku tipine ve eksüda seviyesine bağlı olarak, seçtiğiniz sekonder pansuman malzemesi, bir emici örtü ve / veya gazlı bez olabilir. Yüksek düzeyde eksüda içeren yaralarda eksüdanın yara yatağından uzaklaştırılmasına yardımcı olmak için ek bir emici sargı gerekebilir.  Eclypse® super emici ürün grubunu tavsiye ederiz. Activon® Tube tek hasta için kullanılmalıdır ve ürün açıldıktan sonra 90 güne kadar kullanılabilir.

Endikasyonlar

Activon Tüp herhangi bir yaraya uygulanabilir ancak özellikle: Bası ülserleri, bacak ülserleri, diyabetik ülserler, cerrahi yaralar, yanıklar, greft bölgeleri, enfekte yaralar, kaviteli yaralar ve sinüsler

Kontra-Endikasyonlar

Bal kan dolaşımına geçmese de, diyabetli hastaların seviyelerini izlemenizi öneririz. Arı zehirine alerjiniz varsa kullanmayın.

Bal uygulandığında rahatsızlık yaşanabilir, ilk rahatsızlık genellikle azalır, ancak devam ederse, kullanmayı bırakın ve yarayı salin çözeltisi ile yıkayın.