fbpx

Activon

Yara iyileşmesi için doğal seçim

Activon® Manuka Balının özellikleri, diğer pansuman türlerinde bulunmayan yara iyileştirme olanakları sağlar. Anti-mikrobiyal, etkili debridman, kabuklaşmayı önlemesi ve kötü koku azaltma özelliklerinin yanı sıra Activon® Manuka Bal, daha hızlı iyileşmeyi desteklediği bilinen nemli yara iyileşme ortamı sağlayarak yara yatağını korur.¹

Activon® Manuka Balı, çocuklar, yeni doğanlar ve hassas veya kırılgan cildi olan 390’dan fazla hastada olumlu sonuçlar vermiştir.  Klinik çalışmalar: yanıklar, uzun süredir devam eden akut yaralar, bacak ülserleri, diyabetik ayak ülserleri ve mantar yaraları gibi çok çeşitli yaraları kapsar.

Bilinen bir direnci olmayan doğal anti-mikrobik

Activon® Manuka balı, genellikle çay ağacı ailesi olarak bilinen Leptospermum türlerinin bir parçası olan Yeni Zelanda’daki Manuka bitkilerinden toplanan nektardan yapılır. Bu bitki kaynağından elde edilen balın, diğer çiçek kaynaklarından elde edilen balda bulunmayan eşsiz bir antibakteriyel özelliğe sahip olduğu bulunmuştur.

Diğer çiçek kaynaklarından elde edilen balın antibakteriyel özelliği, yaralarda doğal olarak bulunan katalaz adı verilen bir enzim tarafından etkisiz hale getirilir.

Activon® Manuka balının antibakteriyel özelliği, bitkinin nektarından elde edilir. Katalazdan etkilenmez  ve çok düşük konsantrasyonlarda aktif kalır. Bu Peroksid Aktivitesi (NPA) veya benzersiz Manuka faktörü olarak bilinir ve balın gücü, seyreltilmiş Fenol’ün antibakteriyel gücü ile karşılaştırılır.

Güvenli ve etkili debridman

Activon® Manuka balı, bakterileri barındıran ve yara iyileşmesini engelleyen nekrotik dokunun ayrılmasına ve debride edilmesine yardımcı olan ozmotik bir etkiye sahiptir.

Kötü kokuyu azaltmak için koku giderici etki

Activon® Manuka balı, kötü kokulu bir yaraya uygulandığında kokuda belirgin bir azalma olur.

Kaynak
1. Dunford C, Cooper R, Molan P, White R. (2000) The use of honey in wound management.
Nursing Standard, 15, 11, 63-68

Ürünler

activon