fbpx

Advancis Medical UK Siltape Soft Silikon Bant

Siltape Silikon Bant

 

 

Ciltte oluşabilecek yaraların enfeksiyon kapmaması için bölgeye iyi bir bakım yapmak oldukça önemlidir. Siltape silikon bant, cerrahi operasyonlardan sonra ciltte meydana gelen yaraların üstüne yapıştırılır. Yaraların, yara izlerinin tedavisinde veya operasyon sırasında gözlerin sabit bir şekilde tutulmasında kullanılır. Bu sayede hem hastanın gözleri korunur hem de güvenilir bir şekilde operasyonun tamamlanmasını sağlar. Ayrıca özel yapısı sayesinde cilde herhangi bir zararı da bulunmaz. Klasik yara bantlarından farklı olarak silikon yara bandı kullanırken ciltte kızarıklıklar yaşanmaz veya bandı çıkarırken yaranın üzerinde acı hissi oluşmaz. Bu sayede hassas ciltlerin kullanımı için de uygundur. Dayanıklı yapısıyla da uzun ömürlü kullanım imkanı sunan Siltape; suya ve darbelere karşı koruma özelliğine sahiptir.

Siltape Silikon Yara Bandı Çeşitleri

Siltape silikon bant kullananlar için ihtiyaçlara uygun farklı seçenekler mevcuttur. Yaranın büyüklüğü, yapıştırılacak yer ve cildin yapısına uygun olarak bu çeşitler arasından seçim yapılabilir. Siltape, yumuşak silikon kullanılarak üretildiğinden ciltte herhangi bir tahrişe neden olmaz. Bu sayede çocuklar için de güvenilir bir şekilde kullanılabilir. Özellikle cerrahi müdahalelerden sonra sıklıkla tercih edilir. Siltape silikon yara bandı gün içinde dayanıklı yapısı ile öne çıkar ve sürekli değiştirmeye gerek kalmaz. Diğer yara bantlarına göre daha kaliteli olduğundan konforlu bir şekilde kullanım imkanı da verir. 4 cm x 1,5 mt ve 2 cm x 3 mt gibi farklı ebatlardaki çeşitleri sayesinde geniş kullanım alanına hitap eder.

Siltape silikon bant medikal özelliği ile hem günlük hem de operasyon sonrası kullanıma hitap eder. Ameliyattan sonra hastanın yaralarının daha kısa süre içinde iyileşmesi ve hastayı rahatsız etmemesi için silikon yara bandı idealdir. Doğru kullanıldığı takdirde, Siltape silikon bant cilde zarar vermez ve her hasta için tercih edilebilir.

Siltape Silikon Bant Nasıl Kullanılır?

Siltape silikon bant kullanımı oldukça kolaydır. Medikal özelliğe sahip olsa da gün içinde hastalar tarafından da kolayca uygulanabilir. Kutudan çıkarılan Siltape silikon yara bandının üzerindeki astar çıkarılır. Silikon yara bandının yapışkan kısmı cilde yapıştırılır. Siltape silikon bant kullanılırken istenilen sonuca ulaşmak için bazı detaylara dikkat edilmelidir. Örneğin; her duştan sonra Siltape silikon bandın çıkarılması ve yenisinin kullanılması gerekir. Bant yapıştırıldıktan sonraki ilk 48 saat boyunca, ıslatılmamalı ve değiştirilmemelidir. Silikon bant, yaralı bölgeyi kapatır ve hava almamasını sağlar. Bu nedenle bandın sabitlenmesi önemlidir.

Ameliyat yaralarını, dikiş izlerini geçirmek amacıyla da sıklıkla tercih edilen bant, cerrahi operasyonlardan sonra kullanıldığında çok etkilidir. Bu etkiyi tam anlamıyla alabilmek için Siltape silikon bant nasıl kullanılır sorusunun yanıtı aynen uygulanmalıdır. Ayrıca kullanma talimatına uygun olarak kullanıldığında daha verimli sonuç alınabilir.

Siltape Silikon Bant İşlevleri

Siltape silikon bant ne işe yarar sorusunun yanıtı oldukça merak edilen bir konudur. Yeni doğum yapanlar, sporcular, sık sık cerrahi operasyon geçirenler silikon bant kullanır. Ayrıca hassas cilde sahip olanlar, bebekler için de silikon bant güvenilirdir. Özellikle sezaryen doğumdan sonra kadınlar dikiş yaralarını kapatma konusunda bu banda güvenebilir. Geniş kullanım alanına sahip olan silikon bant kullanırken bandın yapışıklık sağlayan yüzeyinin doğru uygulandığından emin olunmalıdır.

Sahip olduğu özellikler ve sağladığı avantajlara bakıldığında Siltape silikon bant fiyatı oldukça hesaplıdır. Farklı durumlarda ve alanlarda kullanılabilen silikon yara bandı, fiyat açısından da öne çıkarak daha geniş kitleye hitap eder. Yarayı kapatmak, hastanın gözünü açık tutmak, izleri geçirmek için Siltape silikon bant oldukça kullanışlı yapısı ile beğeni kazanır.