fbpx

Advasil Conform

Advasil Conform

Yara izi (scar) yönetimi için silikon jel tabaka

Yara izi tedavisi veya yakın zamanda iyileşen yaralar için medical sınıf, kendinden yapışkanlı silikon jel tabaka. Yarı saydam Silfix® silikon jelden oluşan tabaka, yıpranma ve eskime süresini arttıran, aynı zamanda hasta uyumluluğunu iyileştiren düz bir poliüretan dış tabakadan oluşur.

Silikon jel tabakalarının, uzun süre kullanıldığında yara izi etkilerini azaltmaya yardımcı olduğu klinik olarak ispatlanmıştır. Özellikle, hipertrofik ve keloid skarlaşma vakalarında Advasil Conform’dan yararlanılabilir. Advasil Conform, cilt ile teması onaylanmış tıbbi amaçlı silikondan üretilmiştir.

Uygulama

Advasil Conform ürününü paketinden çıkarıp, astarı çıkarın (astarı çıkardıktan sonra atmayın) ve ürünü yara izinin üzerine yerleştirin. Küçük izler için Advasil Conform yara boyutuna göre kesilebilir. Daha büyük izler için, yara izine ya da yara bölgesine yetecek kadar Advasil Conform’u yan yana yerleştirin. Advasil Conform kendinden yapışıkanlıdır ve 28 güne kadar tekrar kullanılabilir. Advasil Conform ürününü saklarken astarı kullanın ve orijinal ambalajında saklayın. Pansuman altındaki cildin temiz ve kuru tutulması önemlidir. Pansuman alanını her gün yıkayın. Advasil Conform 24 saat süreyle rahatlıkla son derece konforlu olarak kullanılabilir ve cildin durumunun düzelmeye başlaması için belli bir süre geçmesi gerekmektedir.

Endikasyonlar

Hipertrofik ve keloid yara izleri

Kontra-Endikasyonlar

Açık yaralarda kullanılmaz. Dermatolojik rahatsızlıkları olan ve / veya kırılgan ciltli hastalarda kullanılmamalıdır. Silikon alerjisi varsa kullanmayın.