fbpx

Algivon

Algivon®

100% Manuka Balı Emprenye Edilmiş Aljinat Yara Örtüsü

Algivon®, % 100 tıbbi sınıf Manuka balı ile emprenye edilmiş yumuşak bir aljinat yara örtüsüdür. Aljinat lifleri, balın sürekli ve daha yavaş salınmasını sağlar. Algivon, daha az eksudalı yaralar için ideal bir seçimdir, çünkü aljinatın emme kapasitesi küçüktür. Bal yoğun eksüda ile temas etmez ve bu nedenle yara bölgesinde daha uzun süre kalır. Yara örtüsü çok yumuşak ve uyumludur, kaviteli bölgeler, nekrotik ve kabuklu dokuların debride edilmesi için idealdir.

Uygulama

Algivon®’un her iki tarafı da yara yüzeyine uygulanabilir; ürünleri büyük yara alanlarını kaplamak için yan yana yerleştirilebilir veya istenilen boyuta göre kesilebilir. Yara yatağındaki doku tipine ve eksüda seviyesine bağlı olarak, ikincil pansumanınız bir film veya emici yara örtüsü olabilir. Başlangıçta bal kullanımı ile beklenebilecek yüksek düzeyde eksüda içeren yaralarda, eksüdayı yönetmeye yardımcı olmak için ek bir yüksek emici yara örtüsü uygulanabilir. Eclypse® süper emici yara örtülerini öneriyoruz.

Oda sıcaklığında saklayın. Balın doğası nedeniyle, soğukda katılaşabilir, daha sıcakda ise sıvılaşabilir. Ürün sertleşirse, kullanmadan önce yumuşatmak için ellerinizin arasında ısıtın. Ürün çok sıvı hale gelmişse, buzdolabı gibi daha soğuk bir yere birkaç dakika yerleştirin.

Endikasyonlar

Algivon, özellikle:

Bası ülserleri, bacak ülserleri, diyabetik ülserler, cerrahi yaralar, yanıklar, greft bölgeleri, enfekte yaralar, kavite yaraları ve sinüsler için idealdir.

Kontra-Endikasyonlar

Bal kan dolaşımına geçmese de, diyabetli hastaların seviyelerini izlemenizi öneririz. Arı zehirine alerjiniz varsa kullanmayın.

Bal uygulandığında rahatsızlık yaşanabilir, ilk rahatsızlık genellikle azalır, ancak devam ederse, kullanmayı bırakın ve yarayı salin çözeltisi ile yıkayın.