fbpx

CovaWound™ Köpük Yapışkanlı

CovaWound™ Köpük Yapışkanlı

Yapışkan Kenarlı Köpük Yara Örtüsü

CovaWound™ Köpük Yapışkanlı, yapışkan dış katmana sahip, nefes alabilen poliüretan film astarlı, yüksek emici poliüretan köpükten oluşan üç katmanlı bir yapıya sahip yapışkan olmayan köpük yara örtüsüdür. Emici poliüretan köpük çekirdeği, eksüdayı emmek ve tutmak için tasarlanmıştır, nefes alabilir dış katman, nem buharının yara örtüsünden uzağa aktarılmasına izin verir. CovaWound™ Köpük Yağışkanlı yara örtüsü, nemli bir iyileşme ortamı yaratarak ve koruyarak iyileşmenin ilerlemesini sağlar. Nefes alan pembe dış katman, eskar oluşumuna karşı korur ve aynı zamanda su geçirmezdir ve dış kontaminasyona karşı koruyucudur.

CovaWound™ Köpük Yapışkanlı yara örtüsü, optimum nemli iyileştirme ortamı ve mükemmel hasta konforu sağlayan yumuşak ve uyumludur. CovaWound™ Köpük Yapışkanlı yara örtüsü eksüdayı emdiğinden, hafifçe şişebilir ancak yarada kalıntı bırakmaz.

3 katmanlı yara örtüsü

1. YAPIŞKAN NEFES ALABİLİR POLİÜRETAN DIŞ KATMAN

Su geçirmez, dış kontaminasyona karşı korur.

2. NEFES ALABİLİR POLİÜRETAN FİLM DIŞ KATMAN

Nem buharının yara örtüsünden uzağa aktarılmasını sağlar.

3. YÜKSEK EMİCİ POLİÜRETAN KÖPÜK

Nemli bir yara ortamını korumak, eksüdayı emmek ve tutmak için tasarlanmıştır.

Endikasyonlar

CovaWound™ Yapışkanlı Köpük yara örtüsü yaraya yapışmaz. Bası, bacak ve diyabetik ayak ülseri, yüzeysel ve kısmi kalınlıkta yanıklar, donör bölgeleri, travma yaraları ve ameliyat sonrası cerrahi yaralar gibi hafif ila orta derecede eksüdasyonlu yaraların yönetimi için endikedir.