fbpx

CovaWound™ Köpük

CovaWound™ Köpük

Yapışkan Olmayan Köpük Yara Örtüsü

CovaWound™ Köpük, nefes alabilen poliüretan film astarlı, yüksek emici poliüretan köpükten oluşan iki katmanlı bir yapıya sahip yapışkan olmayan köpük yara örtüsüdür. Emici poliüretan köpük çekirdeği, eksüdayı emmek ve tutmak için tasarlanmıştır, nefes alabilir dış katman, nem buharının yara örtüsünden uzağa aktarılmasına izin verir. CovaWound™ Köpük yara örtüsü, nemli bir iyileşme ortamı yaratarak ve koruyarak iyileşmenin ilerlemesini sağlar. Nefes alan pembe dış katman, eskar oluşumuna karşı korur ve aynı zamanda su geçirmezdir ve dış kontaminasyona karşı koruyucudur.

CovaWound™ Köpük yara örtüsü, optimum nemli iyileştirme ortamı ve mükemmel hasta konforu sağlayan yumuşak ve uyumludur. CovaWound™ Köpük yara örtüsü eksüdayı emdiğinden, hafifçe şişebilir ancak yarada kalıntı bırakmaz.

2 katmanlı yara örtüsü

1. NEFES ALABİLİR POLİÜRETAN FİLM DIŞ KATMAN

Nem buharının yara örtüsünden uzağa aktarılmasını sağlar. Eskar oluşumuna karşı korumak için tasarlanmıştır ve aynı zamanda su geçirmez, dış kontaminasyona karşı da korur.

2. YÜKSEK EMİCİ POLİÜRETAN KÖPÜK

Nemli bir yara ortamını korumak, eksüdayı emmek ve tutmak için tasarlanmıştır.

Endikasyonlar

CovaWound™ Köpük yara örtüsü yaraya yapışmaz ve bu nedenle venöz ülserler gibi hassas ciltle çevrili yaralar için önerilir. Bası, bacak ve diyabetik ayak ülseri, yüzeysel ve kısmi kalınlıkta yanıklar, donör bölgeleri, travma yaraları ve ameliyat sonrası cerrahi yaralar gibi orta ila ağır eksüdasyonlu yaraların tedavisi için endikedir.