fbpx

Değişim Garanti ve İade Sözleşmesi

Teslimat ve İade

Değişim Koşulları

Kullanılmamış ve ambalajı zarar görmemiş olması şartıyla, sipariş ettiğiniz ürünlerin, size ulaştığı günü takip eden 14 (on dört) gün içinde değişimini veya iadesini talep edebilirsiniz.

Online mağazamızdan alınan ürünler sadece online mağazamızdan değişimi gerçekleşmektedir.Ürünü gönderirken lütfen faturanın ön yüzünde yer alan ilgili alanları doldurmayı unutmayınız. Faturası ile birlikte gönderilmeyen ürünlerin iade ve değişim talepleri kabul edilemeyecektir. Değişim ürününüz bize ulaştığında ilgili birimler tarafından gerekli kontroller sağlandıktan sonra 10 ( on ) iş günü içerisin de değişim sağlanmaktadır.

Değiştirmek istediğiniz ürünün numarası veya rengi stoklarımız da yok ise toplam fatura tutarınız kadar adınıza kupon oluşturulmaktadır. Size iletilen kupon kodu ile istediğiniz ürünün siparişini vererek değişim işlemi yapılmaktadır. Fatura üzerindeki değişim bölümünü boş olarak gönderildiğine gönderilen ürün tutarı kadar üyeliğinize alışveriş kuponu yüklenir Değişim ürünlerinde karşı ödeme olarak YURTİÇİ kargoya teslim edebilirsiniz. Değişim için gönderdiğiniz ürünlerin kargo takip numarasını almamız gerekmekte olup aldığınız’ gönderi kodu ile kargonuzun teslim durumunu kargo web sitesi üzerinden kontrol edebilirsiniz. Gönderilen kargoların sorumluluğu göndericiye aittir. Başka kargo şirketlerinden gelen karşı ödemeli paketler kabul edilmemektedir.

İade Koşulları

Kullanılmamış ve ambalajı zarar görmemiş olması şartıyla, siparişinizi teslim aldığınız tarihten itibaren, 14 (on dört) gün içerisinde YURTİÇİ kargo ile karşı ödemeli olarak tarafımıza gönderip iade edebilirsiniz. Kullanılmış, ambalajı açılmış veya benzeri nedenlerle orijinalliğini kaybetmiş ürünlerin iadesi kabul edilmemektedir. Ürünler, ambalajında, eksiksiz ve hasarsız olarak teslim alındığı haliyle iade edilmelidir. Ürün iadesi için kesinlikle ürünün faturasıyla birlikte gönderilmesi, ürünün kullanılmamış olması ve size ulaştığı şekilde tüm aksesuarları ile birlikte teslim edilmesi gerekmektedir. İade işlemleri online satış birimimiz tarafından gerçekleştirilmektedir. İade etmek istediğinizde ürünlerin orijinal kutusunda faturanın ön bölümde bulunan ürün iade formunu doldurarak faturasıyla birlikte bize gönderebilirsiniz. Gelen ürün öncelikle Saf Sağlık inceleme ekibi tarafından incelenir. Saf Sağlık inceleme ekibi üründe ve ambalajında herhangi bir açılma, bozulma, kırılma, tahrip, yırtılma ve kullanılma durumu tespit ederse ürünü iade almayacak ve bedelini iade etmeyecektir. İade onaylandığında, yasal süre olan 10 ( on ) iş günü içerisinde ürün ücreti kredi kartınıza iade edilir. Bu süre Saf Sağlık online mağazamıza iade ettiğiniz ürünü teslim alınmasıyla başlar. İade ürünlerinde karşı ödeme olarak YURTİÇİ kargoya teslim edebilirsiniz. Fatura üzerindeki iade bölümü boş olarak gönderildiğine gönderilen ürün tutarı kadar üyeliğinize alışveriş kuponu yüklenir İade için gönderdiğiniz ürünlerin kargo takip numarasını alamız gerekmekte olup aldığınız gönderi kodu ile kargonuzun teslim durumunu kargo web sitesi üzerinden kontrol edebilirsiniz. Gönderilen kargoların sorumluluğu göndericiye aittir.

İnceleme Koşulları Kullanılmış ürünlerin tamamının değişim/iade işlemlerinde inceleme sonucundaki karara göre aksiyon alınmaktadır. İnceleme yasal süreci 21 iş günüdür. Ürün, satın alınan bayii/mağaza aracılığı ile inceleme formu doldurularak, ürüne ait fatura ile birlikte incelenmek üzere birime gönderilir. Firmamızda inceleme işlemi ürünün, birime ulaştığı günü takiben 2 gün içerisinde gerçekleşip karar onay ise on line mağazanın sorgusu ile bilgi verilmektedir.

İnceleme sonuçları e-mail olarak tarafınıza iletilmektedir.

Garanti Şartları

Saf Sağlık on line alışveriş sitemizde satılan tüm ürünler üretici firma garantisi altındadır.

Tüm ürünlerimiz üreticinin belirttiği son kullanma tarihine kadar ( 2 Yıl ) garanti kapsamındadır.

Ürünlerin garanti süresini garanti içeriğini ve şartlarını üretici firmalar belirlemektedir.

Satın almış olduğunuz ürünlerin garanti kapsamında kalabilmesi için kullanıcı tarafından tahribe
uğratılmamış olması gerekmektedir.

Satın aldığınız ürünlerde garanti kapsamında oluşabilecek sorunlar üretici firmaların yetkili servisleri tarafından giderilecektir.

Garanti ile ilgili tüm sorunlarınızda, Saf Sağlık Hizmetleri A.Ş. yetkilileri size yardımcı olacaklardır.