fbpx

Eclypse Ayak

Eclypse® Ayak

Süper Emici Ayak Sarma Örtüsü

Eclypse® Ayak, eksüda yönetimi için ayak bölgesine güvenli bir şekilde uygulanacak anatomik olarak tasarlanmış süper emici bir örtüdür.

Yara örtüsü, hızlı emici polyester ve viskozu yüksek emici kristaller ve mekanik olarak bağlanmış selüloz ped ile birleştirir. Bej polietilen dış kısım nefes alabilir, sızıntı önleyici etkenlere ek olarak viral ve bakterilere dayanıklı bir bariyer sağlar.

Uygulama

Ürünü açın, beyaz tarafı yukarı kaldırın, ayağın ucunu ürünün ortasına yerleştirin, böylece topuk kenarda kalır. Yan panelleri her seferinde ayağın üzerine katlayın ve bantla sabitleyin. Eclypse Foot, kompresyon bandajı altında kullanılabilir.

Kullanım süresi eksüda seviyesine bağlı olarak Eclypse Boot yedi güne kadar kullanılabilir. Ürün, mükemmel eksüda taşıma kabiliyeti nedeniyle ağırlaşabilir ve değiştirilmesi gerekebilir.

Endikasyonlar

Ağır ve orta eksüdaklı yaralar: yüzeysel yaralar, basınç ülserleri, arter ülserleri, diyabetik ayak ülserleri…

Eclypse®, temiz bir yarada eksüda yönetiminin gerekli olduğu yaralarda Primer pansuman olarak kullanılabilir. Eclypse® ayrıca eksüda yönetimi için ikincil sargı olarak da kullanılabilir, burada yara yatağının tedavisi için başka bir birincil sargının uygulanabilir; Kolajen, Manuka Balı veya Aljinat.

Kontra-Endikasyonlar

Arter kanamalarında veya ağır kanamalı yaralarda kullanmayın.