fbpx

Eclypse Yapışkanlı Sakral

Eclypse® Yapışkanlı Sakral

Süper Emici Sakral Yara Örtüsü

Eclypse® yapışkanlı Sakral, Silfix yumuşak silikon temas tabakasına sahip sakral bölge için dizayn edilmiş süper emici bir örtüdür. Eclypse Yapışkanlı Sakral, sadece yarayı çevreleyen kuru cilde yapışır ve yapışma özelliğini kaybetmeden tekrar konumlandırma ve/veya ayarlama için kolayca kaldırılabilir.

Yara örtüsü, yüksek emici nem kilitleme sistemi ile birlikte hızlı emilim sağlayan temas tabakasına sahiptir. Emici tabaka, hızlı eksüda alımına yardımcı olduğu gibi büyük bir eksüda tutma kapasitesine sahiptir. Dış yüzey, aşınma süresini uzatan yüksek bir nem buhar aktarım hızı ile suya dayanıklı bir bariyer filme sahiptir.

Endikasyonlar

Sakral bölgedeki tüm eksüdalı yaraları için, örneğin bası ülserleri.

Eclypse®, temiz bir yarada eksüda yönetiminin gerekli olduğu yaralarda Primer pansuman olarak kullanılabilir. Eclypse® ayrıca eksüda yönetimi için ikincil sargı olarak da kullanılabilir, burada yara yatağının tedavisi için başka bir birincil sargının uygulanabilir; Kolajen, Manuka Balı veya Aljinat.

Kontra-Endikasyonlar

Eclypse Yapışkanlı Sakral’i arter kanamalarında veya ağır kanamalı yaralarda kullanmayın. Eclypse Yapışkanlı Sakral’i kesmeyin ve/veya silikona alerji varsa kullanmayın.