fbpx

Eclypse Yapışkanlı

Eclypse® Yapışkanlı

Silikon Temas Tabakalı Süper Emici Yara Örtüsü

Eclypse® yapışkanlı, yumuşak silikon temas tabakasına sahip süper emici bir örtüdür. Yumuşak silikon tabaka atravmatik bir yapışma sağlar ve değişim sırasında ağrı ve doku hasarını azaltır.

Yara örtüsü, yüksek emici nem kilitleme sistemi ile birlikte hızlı emilim sağlayan temas tabakasına sahiptir. Emici tabaka, eksüda ile temas ettiğinde jelleşerek hızlı eksüda alımına yardımcı olduğu gibi büyük bir eksüda tutma kapasitesine sahiptir. Dış yüzey, aşınma süresini uzatan yüksek bir nem buhar aktarım hızı ile suya dayanıklı bir bariyer filme sahiptir.

Endikasyonlar

Ağır ve ota eksüdalı yaralara: Bacak ülserleri, bası ülserleri, sert veya granül yaralar, ameliyat sonrası ve dikiş bölgesindeki yaralar, mantar yaraları, donör bölgeler ile hassas cilde sahip hastalar için.

Eclypse®, temiz bir yarada eksüda yönetiminin gerekli olduğu yaralarda Primer pansuman olarak kullanılabilir. Eclypse® ayrıca eksüda yönetimi için ikincil sargı olarak da kullanılabilir, burada yara yatağının tedavisi için başka bir birincil sargının uygulanabilir; Kolajen, Manuka Balı veya Aljinat.

Kontra-Endikasyonlar

Eclypse’i arter kanamalarında veya ağır kanamalı yaralarda kullanmayın. Eclypse Adherent’i kesmeyin ve/veya silikona alerji varsa kullanmayın.